Jak vybrat kabelku. Zjistěte, podle jakých kritérií najít tu nejvhodnější

Věděly jste, že muži vnímají dámskou kabelku jako natolik osobní věc, že se do ní často bojí byť jen nahlédnout? Něco na tom bude. Máme ji vždy při ruce, bez jejího obsahu se neobejdeme a jen tak někoho do ní nepustíme. I proto je její výběr tak důležitý.

Kabelka odráží osobnost a styl ženy. V obchodech narazíme na nespočet odstínů, barev a typů, což může být potěšením i prokletím zároveň. Jakou velikost zvolit? Můžu si dovolit červenou? Pojďme probrat možnosti.

Kam budete kabelku nosit

Kolik příležitostí, tolik kabelek… Kdyby tohle heslo platilo, ve skříni nemáme nic jiného. Přesto je chytré se zamyslet, proč kabelku chceme a kam ji budeme nosit.

Pro běžné nošení

Kabelka, kterou bereme do ruky každý den, by měla být především praktická, odolná a šmrncovní. Odstíny volíme neutrální, preferujeme černou, hnědou nebo šedou, tak aby ladila s každým outfitem. Uvnitř hledáme dostatek prostoru – občas v ní totiž přeneseme dokumenty, jindy menší nákup. Výhodou jsou také vnitřní kapsy na klíče, rtěnku a další drobnosti. Moderním řešením, které šetří naše záda, je elegantní batůžek.

Na večer a pro slavnostní příležitosti

Chystáte se na důležitou večeři, rande, ples nebo party? Pak nic nezkazíte klasickým psaníčkem. Pro formální příležitosti využijete jednoduché černé psaníčko, kterému neuškodí ani trocha lesku. Pokud vás nesvazují konvence, poohlédněte se po retro modelech, designových kouscích a nebojte se ani barev.

Cestovní kabelka

Kabelka na cestování zaujme hned na první pohled svou velikostí. Při výběru myslete na to, zda má ty správné rozměry do letadla, jestli dovnitř naskládáte všechno potřebné oblečení a zda potřebujete také prostor na notebook. Vybírejte mezi kabelkami s praktickými uchy a z kvalitních materiálů, plná taška se pronese.

Sportovní řešení

Aktivní ženy ocení, že také ony mohou vypadat skvěle, sportovní vzhled je zkrátka in. Ten kabelce dodají dlouhé popruhy, které přehodíte přes rameno a v pohodě tak unesete boty do fitka, láhev vody i legíny, tričko a ručník. Sportovní kabelky mají často výrazné barvy, pokud se v nich necítíte, vyberete si také mezi neutrálními odstíny.

Po jaké barvě sáhnout

Jak vybrat kabelku
Jak vybrat kabelku

S kabelkou v základních barvách, jako jsou odstíny černé, šedé, hnědé a také červené, nikdy nic nezkazíte. Jednoduché modely volte především k výraznému oblečení. Na barevných kabelkách oceníte, že vás rozsvítí a zvednou náladu, nehodí se však pro každou příležitost a k jakémukoliv outfitu.

ALT text: Kabelka

Jaký materiál zvolit

Stylisté doporučují mít v šatníku alespoň jednu neutrální a jednu barevnou kabelku. Stále větší oblibě se pak těší odstíny modré, které mohou působit decentně nebo bavit proužky. Pokud chcete skutečně dokonalý vzhled, slaďte barvu kabelky a bot.

Pokud si vyberete koženou kabelku, budete působit elegantně a nadčasově. Výhodou takové kabelky je, kromě luxusního vzhledu, dlouhá výdrž. Aby kůže plnila svou funkci, je důležité se o ni čas od času starat. Investice do koženého modelu je vyšší než do syntetiky, ale vyplatí se. Syntetický model volte tehdy, pokud kabelky rády obměňujte.

V obchodech naleznete také textilní kabelky, které plní svou funkci zejména ve volném čase a nemusíte se tolik bát, že je poškodíte. Praktické také je, že textilii složíte do malých rozměrů, a kabelku tak budete mít kdykoliv po ruce.

Rada na závěr – dejte na pocit

Zorientovat se v džungli kabelek skutečně není snadné a často je nejlepším řešením sáhnout po kabelce, která vám padne do oka a podtrhne tak vaši osobnost. Široký výběr nadčasových modelů nabízí například Hook & Albert. Která se líbí vám?

Jak je pro vás článek užitečný?

Klikněte na hvězdu.

Průměr hlasování / 5. Počet hlasujících